Україна
місцеве самоврядування
Українська сільська рада
Синельниківський район, Дніпропетровська область
Рішення сесій
від 29 травня 2019р. № 216-15/VІІ
Рішення сесії Української сільської ради Про затвердження Положення про земельний податок на території Української сільської ради на 2020 рік
Опубліковано 29 травня 2019

 

 

 

УКРАЇНА

МІСЦЕВЕ  САМОВРЯДУВАННЯ

УКРАЇНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

                                                                                ПЕТРОПАВЛІВСЬКОГО РАЙОНУ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____________________________________________________________________________________________________________________

52720, с. Українське, вул. Гагаріна ,1  тел. 2-44-21, 2-44-93 факс: (05631)2-44-21,

e-mail:  ukrsr4@ ukr.netukrsr3@ ukr.net код ЕДРПОУ 04339126

 

СЬОМЕ СКЛИКАННЯ

                                                                                         П’ЯТНАДЦЯТА  СЕСІЯ

 

РІШЕННЯ

 

Про затвердження Положення

про земельний податок

на території Української сільської ради на 2020 рік

Керуючися абзацами другим і третім пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Українська сільська рада

ВИРІШИЛА:

 

1.  Затвердити Положення про земельний податок на території Української сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області на 2020 рік  згідно з додатком, який є невід’ємною частиною цього рішення.

2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань  соціально - економічного розвитку ради, бюджету та фінансів, управління комунальною власністю та регуляторною політикою.

3. Секретарю ради  забезпечити оприлюднення даного рішення на сайті Української сільської ради, у засобах масової інформації або в інший спосіб та направити копії цього рішення до органу місцевої державної податкової служби.

4. Дане рішення вступає в силу з дня його оприлюднення.

Сільський голова:                                О.О. Новак

сщ. Українське

25 квітня  2019 року

№ 216-15/VІІ

      Додаток  до рішення

Української сільської ради

№ 216-15/VІІ від 25.04.2019 року                

Положення  про  земельний  податок на 2020 рік

 

Визначення понять

Земельний податок - це місцевий податок, що сплачується платниками за земельні ділянки, які перебувають у власності або користування  і зараховується до місцевого бюджету Української сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області.

 

2. Платники  земельного  податку

Платниками  податку є:

1) власники  земельних  ділянок, земельних часток ( паїв);

2) землекористувачі.

                                    3. Об'єкти  оподаткування  земельним  податком

Об'єктами  оподаткування    земельним  податком є:

1) земельні ділянки, які  перебувають  у власності  або  користуванні ;

2) земельні  частки(паї) , які перебувають  у  власності.

4. База  оподаткування  земельним податком

 Базою  оподаткування  є:

1) нормативна  грошова  оцінка  земельних ділянок з урахуванням  коефіцієнта індексації, визначеного  відповідно  до  порядку;

2) площа  земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

 

5. Пільги щодо  сплати  земельного  податку для фізичних осіб

5.1. Від  сплати податку  звільняються:

- інваліди першої та другої групи;

- фізичні особи, які виховують  трьох і більше  дітей  віком  до  18  років ;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани  війни  та  особи, на  яких  поширюється  дія  Закону України « Про  статус  ветеранів  війни, гарантії  їх  соціального  захисту»;

- фізичні особи, визнані законом  особами, які постраждали  внаслідок Чорнобильської  катастрофи.

5.2.Звільнення  від  сплати  податку  за  земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії  фізичних осіб пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, поширюється на одну земельну ділянку   за кожним видом використання  у межах граничних норм:

- для ведення  особистого  селянського господарства - у розмірі не більш  як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування  житлового будинку, господарських будівель і споруд - не більш  як  0,25 гектара;

- для індивідуального  дачного будівництва – не більш як 0, 10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара.

5.3. Від сплати  податку звільняються на період  дії єдиного  податку  четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток(паїв) та землекористувачі  за умови  передачі  земельних ділянок та земельних часток(паї) в оренду  платнику  єдиного  податку  четвертої групи.

5.4. Установи та організації на території Української сільської ради, що фінансуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (крім земельних ділянок, наданих у постійне користування для дослідних і навчальних цілей за межами населених пунктів). Якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах.

ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку

Пільги встановлюються на 2020 рік та вводяться в дію
 з дня його оприлюднення.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці
або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

1200000000

1223800000

1223885901

1223886001

1223886002

1223886003

1223886004

1223886005

1223886006

12238860007

с. Троїцьке

с-ще Українське

с. Василівка

с. Вереміївка

с. Зелений Гай

с. Мар’янка

с. Новоселівка

с. Новохорошевське

Група платників, категорія/цільове призначення
земельних ділянок

Розмір пільги
(відсотків суми податкового зобов’язання за рік)

1.1.Від сплати податку звільняються:
а) інваліди першої і другої групи;                                                                                                                
б) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до                            
18 років;
в) пенсіонери (за віком);                                                                                          
г) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону                            
 України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального
захисту»;
д) фізичні особи, визнані законом особами, які                                                       постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
1.2. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб підпунктом
1.1. цієї статті, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,12 гектара.
1.3. Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.
1.4. Землі загального користування.
Пільги щодо сплати податку для юридичних осіб
2.1.Від сплати податку звільняються:
а) санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських                                  
організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських
організацій інвалідів;
б)громадські організації інвалідів України, підприємства                                  
та організації, які засновані громадськими організаціями
інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і
є їх повною власністю, де протягом попереднього
календарного місяця кількість інвалідів, які мають там
основне місце роботи, становить не менш як 50
відсотків середньооблікової чисельності штатних
працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці.
в) органи державної влади та органи місцевого                                                    самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, військові формування, утворені відповідно до Законів України, Збройні Сили України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів;
г) дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади                                                незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

100 %

6. Ставки земельного податку

Ставки встановлюються на 2019 рік та вводяться з дня його оприлюднення.

Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:

Код області

Код району

Код згідно з КОАТУУ

Найменування адміністративно-територіальної одиниці
або населеного пункту, або території об’єднаної територіальної громади

1200000000

1223800000

1223885901

1223886001

1223886002

1223886003

1223886004

1223886005

1223886006

12238860007

с. Троїцьке

с-ще Українське

с. Василівка

с. Вереміївка

с. Зелений Гай

с. Мар’янка

с. Новоселівка

с. Новохорошевське

Вид цільового призначення земель

Ставки податку
(відсотків нормативної грошової оцінки)

за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження)

за земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено

код2

найменування2

для юридичних осіб

для фізичних осіб

для юридичних осіб

для фізичних осіб

01

Землі сільськогосподарського призначення

01.01
Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва

1,00

1,00

1,00

1,00

01.02
Для ведення фермерського господарства

1,00

1,00

1,00

1,00

01.03
Для ведення особистого селянського господарства

1,00

1,00

1,00

1,00

01.04
Для ведення підсобного сільського господарства

1,00

1,00

1,00

1,00

01.05
Для індивідуального садівництва

1,00

1,00

1,00

1,00

01.06
Для колективного садівництва

1,00

1,00

1,00

1,00

01.07
Для городництва

1,00

1,00

1,00

1,00

01.08
Для сінокосіння і випасання худоби

1,00

1,00

1,00

1,00

01.09
Для дослідних і навчальних цілей

1,00

1,00

1,00

1,00

01.10
Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства

1,00

1,00

1,00

1,00

01.11
Для надання послуг у сільському господарстві

1,00

1,00

1,00

1,00

01.12
Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції

1,00

1,00

1,00

1,00

01.13
Для іншого сільськогосподарського призначення

1,00

1,00

1,00

1,00

01.14
Для цілей підрозділів 01.01-01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,00

1,00

1,00

1,00

02

Землі житлової забудови

02.01
Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)

0,03

0,03

0,03

0,03

02.02
Для колективного житлового будівництва4

0,03

0,03

0,03

0,03

02.03
Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку

0,03

0,03

0,03

0,03

02.04
Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання

0,03

0,03

0,03

0,03

02.05
Для будівництва індивідуальних гаражів

0,03

0,03

0,03

0,03

02.06
Для колективного гаражного будівництва

0,03

0,03

0,03

0,03

02.07
Для іншої житлової забудови

0,03

0,03

0,03

0,03

02.08
Для цілей підрозділів 02.01-02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

0,03

0,03

0,03

0,03

03

Землі громадської забудови

03.01
Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування

1,00

1,00

1,00

1,00

03.02
Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти

1,00

1,00

1,00

1,00

03.03
Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги

1,00

1,00

1,00

1,00

03.04
Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій

1,00

1,00

1,00

1,00

03.05
Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування

1,00

1,00

1,00

1,00

03.06
Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів

1,00

1,00

1,00

1,00

03.07
Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

3,00

3,00

3,00

3,00

03.08
Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування

1,00

1,00

1,00

1,00

03.09
Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ

1,00

1,00

1,00

1,00

03.10
Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури

1,00

1,00

1,00

1,00

03.11
Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки

1,00

1,00

1,00

1,00

03.12
Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування

1,00

1,00

1,00

1,00

03.13
Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування

1,00

1,00

1,00

1,00

03.14
Для розміщення та постійної діяльності органів ДСНС4

1,00

1,00

1,00

1,00

03.15
Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови

1,00

1,00

1,00

1,00

03.16
Для цілей підрозділів 03.01-03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,00

1,00

1,00

1,00

04

Землі природно-заповідного фонду

04.01
Для збереження та використання біосферних заповідників

3,00

3,00

3,00

3,00

04.02
Для збереження та використання природних заповідників

3,00

3,00

3,00

3,00

04.03
Для збереження та використання національних природних парків

3,00

3,00

3,00

3,00

04.04
Для збереження та використання ботанічних садів4

3,00

3,00

3,00

3,00

04.05
Для збереження та використання зоологічних парків

3,00

3,00

3,00

3,00

04.06
Для збереження та використання дендрологічних парків

3,00

3,00

3,00

3,00

04.07
Для збереження та використання парків - пам’яток садово-паркового мистецтва

3,00

3,00

3,00

3,00

04.08
Для збереження та використання заказників

3,00

3,00

3,00

3,00

04.09
Для збереження та використання заповідних урочищ

3,00

3,00

3,00

3,00

04.10
Для збереження та використання пам’яток природи

3,00

3,00

3,00

3,00

04.11
Для збереження та використання регіональних ландшафтних парків

3,00

3,00

3,00

3,00

05

Землі іншого природоохоронного призначення

06

Землі оздоровчого призначення (землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися
для профілактики захворювань і лікування людей)

06.01
Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів

3,00

3,00

3,00

3,00

06.02
Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів

3,00

3,00

3,00

3,00

06.03
Для інших оздоровчих цілей

3,00

3,00

3,00

3,00

06.04
Для цілей підрозділів 06.01-06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

3,00

3,00

07

Землі рекреаційного призначення

07.01
Для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення

3,00

3,00

3,00

3,00

07.02
Для будівництва та обслуговування об’єктів фізичної культури і спорту

3,00

3,00

3,00

3,00

07.03
Для індивідуального дачного будівництва

3,00

3,00

3,00

3,00

07.04
Для колективного дачного будівництва

3,00

3,00

3,00

3,00

07.05
Для цілей підрозділів 07.01-07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

3,00

3,00

08

Землі історико-культурного призначення

08.01
Для забезпечення охорони об’єктів культурної спадщини

3,00

3,00

3,00

3,00

08.02
Для розміщення та обслуговування музейних закладів

3,00

3,00

3,00

3,00

08.03
Для іншого історико-культурного призначення

3,00

3,00

3,00

3,00

08.04
Для цілей підрозділів 08.01-08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

3,00

3,00

09

Землі лісогосподарського призначення

09.01
Для ведення лісового господарства і пов’язаних з ним послуг

3,00

3,00

3,00

3,00

09.02
Для іншого лісогосподарського призначення

3,00

3,00

3,00

3,00

09.03
Для цілей підрозділів 09.01-09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

3,00

3,00

10

Землі водного фонду

10.01
Для експлуатації та догляду за водними об’єктами

0,10

0,10

5,00

5,00

10.02
Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами

0,50

0,50

0,50

0,50

10.03
Для експлуатації та догляду за смугами відведення

0,50

0,50

0,50

0,50

10.04
Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами

0,50

0,50

0,50

0,50

10.05
Для догляду за береговими смугами водних шляхів

0,50

0,50

0,50

0,50

10.06
Для сінокосіння

1,00

1,00

1,00

1,00

10.07
Для рибогосподарських потреб

0,10

0,10

5,00

5,00

10.08
Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей

1,00

1,00

1,00

1,00

10.09
Для проведення науково-дослідних робіт

1,00

1,00

1,00

1,00

10.10
Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд

1,00

1,00

1,00

1,00

10.11
Для будівництва та експлуатації санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів у межах прибережних захисних смуг морів, морських заток і лиманів

1,00

1,00

1,00

1,00

10.12
Для цілей підрозділів 10.01-10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,00

1,00

1,00

1,00

11

Землі промисловості

11.01
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами

3,00

3,00

5,00

5,00

11.02
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості

3,00

3,00

5,00

5,00

11.03
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств

3,00

3,00

5,00

5,00

11.04
Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)

3,00

3,00

5,00

5,00

11.05
Для цілей підрозділів 11.01-11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

5,00

5,00

12

Землі транспорту

12.01
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту

3,00

3,00

5,00

5,00

12.02
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд морського транспорту

3,00

3,00

5,00

5,00

12.03
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту

3,00

3,00

5,00

5,00

12.04
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства

3,00

3,00

5,00

5,00

12.05
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд авіаційного транспорту

3,00

3,00

5,00

5,00

12.06
Для розміщення та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту

3,00

3,00

5,00

5,00

12.07
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту

3,00

3,00

5,00

5,00

12.08
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій

3,00

3,00

5,00

5,00

12.09
Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту

3,00

3,00

5,00

5,00

12.10
Для цілей підрозділів 12.01-12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

5,00

5,00

13

Землі зв’язку

13.01
Для розміщення та експлуатації об’єктів і споруд телекомунікацій

3,00

3,00

5,00

5,00

13.02
Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об’єктів поштового зв’язку

3,00

3,00

5,00

5,00

13.03
Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв’язку

3,00

3,00

5,00

5,00

13.04
Для цілей підрозділів 13.01-13.03, 13.05 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

5,00

5,00

14

Землі енергетики

14.01
Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій

3,00

3,00

5,00

5,00

14.02
Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії

3,00

3,00

5,00

5,00

14.03
Для цілей підрозділів 14.01-14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

5,00

5,00

15

Землі оборони

15.01
Для розміщення та постійної діяльності Збройних Сил

3,00

3,00

5,00

5,00

15.02
Для розміщення та постійної діяльності військових частин (підрозділів) Національної гвардії

3,00

3,00

5,00

5,00

15.03
Для розміщення та постійної діяльності Держприкордонслужби

3,00

3,00

5,00

5,00

15.04
Для розміщення та постійної діяльності СБУ

3,00

3,00

5,00

5,00

15.05
Для розміщення та постійної діяльності Держспецтрансслужби

3,00

3,00

5,00

5,00

15.06
Для розміщення та постійної діяльності Служби зовнішньої розвідки

3,00

3,00

5,00

5,00

15.07
Для розміщення та постійної діяльності інших, утворених відповідно до законів, військових формувань4

3,00

3,00

5,00

5,00

15.08
Для цілей підрозділів 15.01-15.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

3,00

3,00

5,00

5,00

16
Землі запасу

1,00

1,00

1,00

1,00

17
Землі резервного фонду

1,00

1,00

1,00

1,00

18
Землі загального користування

1,00

1,00

1,00

1,00

19
Для цілей підрозділів 16-18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду

1,00

1,00

1,00

1,00








7.Особливості оподаткування платою за землю.

7.1. Встановити, що  від  сплати  податку   за   земельні   ділянки  звільняються:

- органи  державної  влади  та  органи  місцевого  самоврядування , заклади, установи,організації,що  повністю  утримуються  за рахунок  державного  бюджету  або  місцевих  бюджетів  і  є неприбутковими;

- дошкільні  та  загальноосвітні  навчальні  заклади, заклади  культури, науки, освіти, охорони  здоров»я, соціального  захисту, фізичної  культури  та спорту, які  повністю  утримуються  за  рахунок  коштів  державного  або  місцевих  бюджетів;

- релігійні   організації   України, статут яких зареєстровано у встановленому законом порядку.

7.2. Якщо  право  на  пільгу  у  платника  виникає  протягом  року, то  він  звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло  це право. У  разі  втрати  права на пільгу протягом року, податок сплачується починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому втрачено це право.

7.3. Якщо платники податку, які користуються  пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди та їх частини, податок на такі земельні ділянки  та земельні ділянки  під такими  будівлями( їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням  прибудинкової  території.

Ця   норма не поширюється на бюджетні  установи у разі  надання  ними  будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальоосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

8. Податковий період для плати  за  землю

8.1. Базовим   податковим   (звітним)  періодом для  плати  за  землю є   календарний   рік.

8.2. Базовий  податковий (звітний ) рік починається  1 січня  і закінчується   31 грудня  того ж   року ( для новостворених підприємств та організацій, а  також у зв’язку із набуттям  права  власності та/або користування  на  нові  земельні  ділянки  може бути меншим  12 місяців).

9. Строк сплати  плати за землю

9.1. Власники  землі та землекористувачі  сплачують  плату за землю з  дня   виникнення  права  власності або права користування  земельною ділянкою. У  разі припинення  права власності або права  користування  земельною ділянкою  плата за  землю сплачується за фактичний  період перебування  земля у власності  або користуванні у поточному році.

9.2. Облік фізичних осіб – платників податку і нарахування  сум проводяться щороку до 1 травня.

9.3. Податкове  зобов'язання  щодо  плати  за  землю, визначене у податковій декларації  на поточний  рік, сплачується  рівними  частками  власниками  та  землекористувачами  земельних ділянок за місцезнаходженням  земельної ділянки  за податковий період, який дорівнює календарному  місяцю, щомісяця  протягом  30 календарних днів, що  настають  за  останнім календарним  днем  податкового ( звітного) місяця.

9.4. Податок  фізичними  особами   сплачується  протягом 60 днів з дня вручення  податкового  повідомлення-рішення.

9.5. При  переході  права  власності  на будівлю, споруду(їх частину) податок за  земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди(їх частини), з урахуванням  прибудинкової  території сплачується  на  загальних  підставах з дати  державної  реєстрації права  власності  на таку  земельну ділянку.

10. Орендна  плата

10.1. Підставою  для нарахування  орендної плати  за земельну ділянку є  договір  оренди  такої  земельної  ділянки  оформлений  та  зареєстрований  відповідно до законодавства.

Сільська  рада, як орган  місцевого  самоврядування. Яка  укладає  договір  оренди землі, повинна  до 1 лютого  подавати  контролюючому  органу  за місцезнаходженням  земельної  ділянки  переліки  орендарів, з якими  укладено  договори  оренди  землі на поточний  рік та інформувати  відповідний  контролюючий орган  про  укладення  нових, внесення  змін до існуючих  договорів оренди  землі та їх розірвання  до 1 числа місяця, що настає  за місяцем, у якому  відбулися  зазначені зміни.

10.2.Платником  орендної плати  є  орендар  земельної ділянки.

10.3. Об’єктом  оподаткування  є земельна ділянка надана  в оренду.

10.4. Розмір та умови внесення  орендної плати  встановлюється  у  договорі  оренди між  орендодавцем (власником) і орендарем.

10.5. Розмір орендної плати встановлюється  у  договорі  оренди, але  річна  сума  платежу не може бути меншою 3 відсотків  нормативної  грошової  оцінки та не може перевищувати  12 відсотків  нормативної грошової  оцінки.

10.6. Плата  за суборенду  земельних ділянок  не може  перевищувати  орендної плати.

10.7. Податковий період, порядок обчислення  орендної плати, строк сплати  та  порядок її зарахування  до бюджетів  застосовується  відповідно  до вимог статтей 285-287 розділу ХІІІ ПКУ.

Секретар  сільської ради:                                               Н.В. Бондаренко

Аналіз регуляторного впливу

до проекту рішення Української сільської ради «Про затвердження Положення

про земельний податок на території Української сільської ради на 2020 рік»

І. Визначення проблеми

Відповідно до статті 12.3.4. Податкового кодексу рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період).

Зміни, які часто вносяться до податкового законодавства, вимагають щорічного прийняття органами місцевого самоврядування регуляторних актів із встановлення місцевих податків.

Відповідно до чинного законодавства повноваження щодо встановлення місцевих податків є виключною компетенцією органів місцевого самоврядування. Застосування регуляторної процедури не має альтернативи, проблема встановлення місцевого податку на майно в частині плати за землю не може бути розв’язана за допомогою ринкових механізмів.

Для встановлення місцевого податку на майно в частині плати за землю, з урахуванням змін в Податковому кодексі України, необхідно провести регуляторну процедуру.

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

ІІ. Цілі регулювання

– вдосконалення земельних відносин у сфері плати за землю;

– встановлення доцільних і обґрунтованих розмірів ставок земельного податку та оренди землі з урахуванням рівня платоспроможністі суб’єктів господарювання та відповідно до потреб міського бюджету;

– диференціація ставок в залежності від функціонального призначення земельної ділянки;

– визначення порядку нарахування та строків сплати земельного податку та оренди землі;

– забезпечення необхідних надходжень до міського бюджету.

III. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення цілей

Визначення альтернативних способів

Вид альтернативи
Опис альтернативи
Прийняття регуляторного акта, положення якого повністю узгоджуються з Податковим Кодексом України
Забезпечує досягнення цілей державного регулювання.
Враховує пропозиції фізичних та юридичних осіб, які прийняли участь в обговорені проекту рішення.
Збільшення привабливості та ефективного використання земельних ділянок, які знаходяться у власності та користуванні фізичних осіб та суб’єктів господарювання.
Належне фінансування програм соціально-економічного розвитку.

Оцінка вибраних альтернативних способів досягнення цілей

Опис вигод та витрат за кожною альтернативою для сфер інтересів держави, громадян та суб’єктів господарювання.

Оцінка впливу на сферу інтересів держави

Вид альтернативи
Вигоди
Витрати
Прийняття регуляторного акта, положення якого повністю узгоджуються з Податковим Кодексом України.
Забезпечує досягнення цілей державного регулювання.
Враховує пропозиції фізичних та юридичних осіб, які прийняли участь в обговорені проекту рішення.
Збільшує привабливість та ефективне використання земельних ділянок, які знаходяться у власності та користуванні платників плати за землю. Дозволяє наповнювати місцевий бюджет власними надходженнями.
Відсутні

Оцінка впливу на сферу інтересів громадян

Вид альтернативи
Вигоди
Витрати
Прийняття регуляторного акта, положення якого повністю узгоджуються з Податковим Кодексом України.
Забезпечує досягнення цілей державного регулювання.
Враховує пропозиції фізичних та юридичних осіб, які прийняли участь в обговорені проекту рішення.
Збільшує привабливість та ефективне використання земельних ділянок, які знаходяться у власності та користуванні платників плати за землю. Дозволяє наповнювати місцевий бюджет власними надходженнями
Відсутні

Оцінка впливу на сферу інтересів суб’єктів господарювання

Вид альтернативи
Вигоди
Витрати
Прийняття регуляторного акта, положення якого повністю узгоджуються з Податковим Кодексом України.
Забезпечує досягнення цілей державного регулювання.
Враховує пропозиції фізичних та юридичних осіб, які прийняли участь в обговорені проекту рішення.
Збільшує привабливість та ефективне використання земельних ділянок, які знаходяться у власності та користуванні платників плати за землю. Дозволяє наповнювати місцевий бюджет власними надходженнями.
Суб’єкти господарювання будуть сплачувати плату за землю за ставками згідно рішення Української сільської ради.

 

ІV. Механізм розв`язання проблеми

Механізм дії регуляторного акту полягає у забезпеченні:

 – затвердження рішення та Положення про плату за землю;

– інформування платників про встановлені правила справляння податку та оренди землі;

 –проведення повного обліку земель, їх власників і користувачів;

 – раціонального та ефективного використання земельних ділянок;

 – надходжень встановлених податків і зборів до місцевого бюджету.

 

V. Обгрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта

Негативний вплив на можливість досягнення визначених цілей регулювання можуть скласти окремі фактори:

неплатежі суб’єктів оподаткування.

 Механізмами подолання перешкод на шляху досягнення поставлених цілей регулювання можуть стати:

визначення оптимального рівня ставок земельного податку та орендної плати, диференційованого відповідно до напрямків їх використання;

посилення податкового контролю ОДПІ за сплатою місцевих податків і зборів (фіскальні методи впливу).

VI. Очікувані результати прийняття акту

Аналіз вигод та витрат

Категорія суб`єктів, на яких впливає документ
Органи влади
          Вигоди
Витрати
впорядкування місцевої нормативної бази, відповідно до Податкового Кодексу України (із змінами);
збільшення надходжень земельного податку та орендної плати до місцевого бюджету
Витрати, пов`язані з прийняттям, оприлюдненням та популяризацією регуляторного акту
                        Суб’єкти господарювання та населення міста
         Вигоди
       Витрати
застосування прозорого механізму нарахування та сплати земельного податку та оренди землі;
збільшення видатків з селищного бюджету на потреби громади сіл, селища Української сільської ради
Витрати, пов’язані зі сплатою податків та зборів, відповідн до проекту рішення сільської ради



 

VII. Обгрунтування строку дії регуляторного акту

Термін дії регуляторного акту обумовлений стабільністю нової редакції Податкового кодексу України. У разі внесення змін чи доповнень, що впливають на розміри або правила справляння земельного податку та оренди землі, зміни і доповнення будуть вноситись і до регуляторного акту. Коригування рішення можливе у разі об’єктивних змін в економічній діяльності міста та країни, а також внаслідок негативних показників відстежень результативності регуляторного акту.

На дію цього регуляторного акту негативно можуть вплинути економічна криза та значні темпи інфляції. Збільшення тарифів на енергоносії та продукти харчування при незмінному розмірі мінімальної заробітної плати можуть вплинути на платоспроможність населення та знизити рівень надходження податку. Значні темпи призводять до зниження попиту на користування земельними ділянками, та призводять до відмови від користування землею. Ці фактори можуть значно знизити привабливість використання земель для суб’єктів господарювання.

Позитивно на дію цього регуляторного акта може вплинути економічна стабільність в країні та підвищення темпів росту ВВП. Вихід з «тіні» бізнесу сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів.

VIII. Визначення показників результативності акту.

– кількість платників земельного податку та оренди землі;

– суми надходжень від земельного податку та оренди землі за відповідний податковий період.

ІХ. Заходи відстеження результативності рішення

Відстеження результативності дії регуляторного акту проводиться відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Зауваження і пропозиції до проекту рішення Української селищної ради приймаються в письмовому або електронному вигляді протягом одного календарного місяця з дня його оприлюднення на адресу: Українська сільська рада, 52720, с-щ Українське, вул. Гагаріна,1, Петропавлівський  р-н, Дніпропетровська область.

Секретар сільської ради:                                 Н.В. Бондаренко

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux