Україна
МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ
УКРАЇНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ПЕТРОПАВЛІВСЬКОГО РАЙОНУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
____________________________________________________________________________________________________________________
52720, с. Українське, вул. Гагаріна ,1 тел. 2-44-21, 2-44-93 факс: (05631)2-44-21,
e-mail: ukrsr4@ ukr.net, ukrsr3@ ukr.net код ЕДРПОУ 04339126
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
П’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ
Про затвердження Положення
про транспортний податок
на території Української сільської ради на 2020 рік
Керуючися статтею 267 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Українська сільська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про єдиний податок на території Української сільської ради Петропавлівського району Дніпропетровської області на 2020 рік згідно з додатком, який є невід’ємною частиною цього рішення.
2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань соціально - економічного розвитку ради, бюджету та фінансів, управління комунальною власністю та регуляторною політикою.
3. Секретарю ради забезпечити оприлюднення даного рішення на сайті Української сільської ради, у засобах масової інформації або в інший спосіб та направити копії цього рішення до органу місцевої державної податкової служби.
4. Дане рішення вступає в силу з дня його оприлюднення.
Сільський голова: О.О. Новак
сщ. Українське
25 квітня 2019 року
№ 213-15/VІІ
Додаток до рішення
Української сільської ради
№ 213-15/VІІ від 25.04.2019 року
Положення
про транспортний податок
1. Загальні положення
Транспортний податок встановлюється у відповідності з Законом України від 24.12.2015р.№909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2020 році».
Платники податку
Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ст.267 є об’єктами оподаткування.
3. Об'єкт оподаткування
Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років(включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового(звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади,що реалізує державну політику економічного розвитку,за методикою,затвердженою Кабінетом Міністрів України ,виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля та розміщується на його офіційному веб-сайті.
4. База оподаткування
Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ст.267.
5. Ставка податку
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 ст.267.
6. Податковий період
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
7. Порядок обчислення та сплати податку
7.1. Обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
7.2. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
7.3. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
7.4. Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам - нерезидентам здійснює контролюючий орган за місцем реєстрації об'єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.
7.5. Органи внутрішніх справ зобов'язані до 1 квітня 2019 року подати контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку. З 1 квітня 2018 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючому органу відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади,що забезпечує формування державної податкової політики.
7.6. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
7.7. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
7.8. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.
7.9. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
7.10. За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
7.11. У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця,наступного за місяцем,в якому вік такого автомобіля досяг(досягне) п’яти років.
8. Порядок сплати податку
8.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
9. Строки сплати податку
9.1. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
Секретар сільської ради: Н.В. Бондаренко
Аналіз регуляторного впливу
до проекту рішення Української сільської ради «Про затвердження Положення
про транспортний податок на території Української сільської ради на 2020 рік»
Цей аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до вимог Закону України від 11.09.2003 № 1160-ІУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта» зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1151 та Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (із змінами і доповненнями).
І. Визначення проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом регулювання
Рішення сесії сільської «Про затвердження Положення про транспортний податок на території Української сільської ради на 2020 рік» є нормативно-правовим актом, копія якого надсилається в електронному вигляді у десятиденний строк з дня прийняття до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники податку, але не пізніше 1 липня року та офіційно оприлюднюється органом місцевого самоврядування до 15 липня, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановленого податку або змін до нього (плановий період).
З метою безумовного виконання Податкового кодексу України, недопущення суперечливих ситуацій, забезпечення дохідної частини селищного бюджету, виконання програм соціально-економічного розвитку територіальної громади, селищна рада має прийняти рішення «Про встановлення транспортного податку на 2020 рік».
Розробником регуляторного акту є постійна комісія селищної ради з питань бюджету, фінансів, планування соціально-економічного розвитку, підприємництва, торгівлі, побутових послуг. Повідомлення про прийняття рішення публікується на сайті Української селищної ради.
Основні групи (підгрупи), на які проблема має вплив:
Групи (підгрупи)
|
Так
|
Ні
|
Громадяни
|
+
|
|
Органи місцевого самоврядування
|
+
|
|
Суб’єкти господарювання,
|
+
|
|
у тому числі суб’єкти малого підприємництва
|
+
|
|
Застосування ринкових механізмів для вирішення вказаної проблеми не є можливим, оскільки здійснення вищезазначених заходів є засобом державного регулювання та відповідно до Податкового кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування» є компетенцією сільської ради.
ІІ. Ціль регулювання
Основною метою розробки проекту є забезпечення практичної реалізації Податкового кодексу України шляхом прийняття відповідного рішення.
Основними цілями прийняття пропонованого регуляторного акту є:
вчасне наповнення доходної частини бюджету об’єднаної територіальної громади, за рахунок мінімально необхідних витрат ресурсів та балансу інтересів суб’єктів господарювання, громадян та держави;
здійснення планування та прогнозування надходжень податку при формуванні бюджету.
ІІІ. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення визначених цілей-альтернативні способи досягнення зазначених цілей відсутні.
IV.Очікувані результати – збільшення надходжень до місцевого бюджету ОТГ с-щ Українське.
V. Механізм розв’язання проблеми –проведення консультацій, робочих нарад, інтернет консультації, прямі опитування (з 25.04.19р. по 25.06.19р.). Після оприлюднення та обговорення узгодження даного питання на депутатських комісіях та прийняття рішення на засіданні сесії сільської ради.
VI. Заходи щодо відстеження результативності рішення – стосовно регуляторного акта здійснюється базове та повторне відстеження в терміни, встановлені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
VII. Аналіз вигод та витрат:
Витрати – для досягнення встановленої мети є реальними і фінансово можливими з найменшими затратами для суб’єктів господарювання, громадян і держави.
Вигоди – збільшення надходжень до місцевого бюджету ОТГ с-щ Українське.
VIII. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акта – дане рішення набуває чинності з 01.01.2020р.
IX.Ризик впливу зовнішніх чинників – мінімальний (зміна чинного законодавства).
X. Показники результативності регуляторного акта – обсяги надходжень коштів до місцевого бюджету ОТГ с-щ Українське.
Секретар сільської ради: Н. В. Бондаренко