Українська ОТГ проти примусового приєднання до Петропавлівської громади!
опубліковано 04 лютого 2020 року о 15:30

Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» №2189 від 30.09.2019 року. Закон передбачає зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом. Згідно проекту перспективного плану Дніпропетровської області вже створену Українську ОТГ планується приєднати до ще не створеної Петропавлівської громади.

Мешканці сіл  Української ОТГ не згодні з таким рішенням вищого керівництва, тому, було вирішено написати звернення від імені депутатів, членів виконавчого комітету Української сільської ради, мешканців об’єднаної територіальної громади до народного депутата Северина С.С. та губернатора Дніпропетровської області Бондаренка О. В. з проханням не допустити знищення Української ОТГ,  шляхом примусового приєднання до Петропавлівської громади. Також, було вирішено здійснити мирний мітинг під будівлею Дніпропетровської ОДА 03 лютого 2020 року, з проханням почути думку мешканців громади. Радник губернатора­­­ Мотрюк О. В. довів до відома, що нас почули, і призначив на 11 лютого 2020 року зустріч із губернатором та представниками Української сільської  об’єднаної територіально громади. Також, чекаємо на призначення дати зустрічі з народним депутатом Северином С. С. в м. Київ. Сподіваємось, що думку мешканців Української громади візьмуть до уваги.

Виконавчий комітет Української сільської ради висловлює подяку всім небайдужим мешканцям громади, які приймали участь в мирному мітингу! 

Зразок звернення 

Депутатів, членів виконавчого комітету Української сільської ради та мешканців об’єднаної територіальної громади до губернатора Дніпропетровської області Бондаренка О.В. та народного депутата Северина С.С.

Звертаємося до Вас з проханням не допустити знищення Української сільської ОТГ  шляхом примусового приєднання до Петропавлівської ОТГ, яка наразі навіть не створена. Це питання надзвичайно важливе для жителів нашої громади, які у 2017 році побачили в децентралізації перспективу розвитку, скористалися своїм право на добровільне об’єднання і поступово розвивають свою територію. Жителі нашої громади негативно сприйняли новину про можливість приєднання до смт Петропавлівки та надзвичайно занепокоєні тим, що у разі об’єднання в одну велику Петропавлівську громаду наша ОТГ, яка наразі є фінансово самодостатньою, стане не центром, а прилеглою територією. Частина населених пунктів, які розташовані на межі Дніпропетровської, Харківської та Донецької областей залишаться за межею 30 кілометрової віддаленості від адміністративного центру, що негативно вплине на доступність до послуг, які надаються громадою ( майже 80 км на дорогу). Це також стосується школярів і дітей дошкільного віку.  Також за об’єднанням обов’язково прослідує скорочення освітніх та медичних закладів, які наразі успішно утримуються за рахунок місцевого бюджету, що спричинить міграцію населення з сіл громади і занепад 8 населених пунктів.

В загальному рейтингу територіальних громад України за 2019 рік з чисельністю населення  до 5 тисяч осіб Українська ОТГ з 292 громад займає 39 місце. По нових критеріях оцінки рівня спроможності сума числових значень критеріїв оцінки рівня спроможності нашої громади складає 3,2, що відповідає середньому рівню спроможності:

чисельність населення, що постійно проживає на території (2,6 тис.) -0,3;

чисельність учнів, що здобувають освіту в закладах загальної середньої освіти, розташованих на території спроможної територіальної громади (225 чол.) – 0,3;

площа території спроможної територіальної громади (267,8 кв.м.) -0,6;

індекс податкоспроможності бюджету ( більше 0,9) – 1;

 частка місцевих податків та зборів у доходах бюджету  (67,3%) – 1.

 При цьому, площа території  267,80 кв. м., що значно більша, ніж в деяких інших громадах з чисельністю населення більше 5 тис. осіб дає можливість ще збільшити надходження до бюджету за рахунок використання земель, які щойно перейшли у власність громади.

З огляду на вищевикладене, прохаємо Вас при затвердженні перспективного плану об’єднання громад Дніпропетровської області взяти до уваги не окремі показники спроможності, а загальний рівень по усіх критеріях, врахувати думку і інтереси жителів громади,  та не допустити  приєднання Української сільської об’єднаної територіальної громади до смт. Петропавлівка.


З повагою, жителі сіл Української сільської об’єднаної територіальної громади.

 (Підписи додаються)


30 січня 2020 року




Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux